Kategooriad

KÖÖK

GARDEROOB

VANNITUBA

ELUTUBA

MAGAMISTUBA

UKS

TREPP

SÖÖGITUBA

Viimati lisatud fotod

Tutvu meie tootevalikuga ja leia endale sobiv stiil.

E-R 8.30 – 16.30 (lõuna 12-13)

Mööbli hoidmis -, hooldus – ja kasutamisjuhend

Mööbli valmistamisel on kasutatud vastupidavaid ja lihtsalt hooldatavaid materjale. Keskkonna klimaatilised omadused ja tingimused võivad mõjutada Teie  mööbli välisilmet ja kvaliteeti. Kuna köögid ja muud mööblitooted on tundlikud valguse, niiskuse, kuivuse, sooja ja külma suhtes, soovitatakse vältida ühe või mitme loetletud tingimuse kestvust, sest see tingib lakk-ja värvkatete kiirendatud vananemise, mööbli puitelementide kaardumise ja deformatsiooni.

Mööbli puhastamisel tuleb vältida abrasiivkomponente ja lahusteid sisaldavaid puhastusaineid. NB! Kui kasutad siiski vahendeid, mida me ei soovita, siis ole teadlik sellest, et Sinu valikud mõjutavad ka garantii kehtivust.

1. Puhastamisel ära kasuta kangeid vedelikke või lahusteid, mis oma söövitava toime tõttu kahjustavad materjale (nii täispuitu kui tehismaterjale). Samuti ära kasuta abrasiivseid ehk kulutavaid pulbreid ja pastasid, mis võivad kasutamisel jätta pindadele kriimustused (nii täispuidule kui tehismaterjalile).

2. Hoia tööpinnad kuivad! See tähendab, et kui keetmise käigus koguneb mõnele pinnale palju auru või söögitegemise käigus pritsib vett tööpinnale, siis kuivata see esimesel võimalusel pehme lapiga ära.

3. Väldi kapiriiulite ja sahtlite ülekoormamist raskete esemetega.

4. Mööblitoote koosseisu kuuluvate elektrimajapidamisriistade ja-tarvikute ekspluatatsiooniks, hoolduseks ja puhastamiseks peate lugema läbi ja täitma instruktsioone, mis on äratoodud firmade-valmistajate poolt lisatud ekspluatatsioonijuhendites.

Kappide puhastamine seestpoolt
Kappe, riiuleid, sahtleid ja siine puhasta kergelt niiske lapi ja pihustatava majapidamisvahendiga või klaasipuhastusainega. Puhtad pinnad tõmba alati üle kuiva lapiga. Liigne niiskus võib tungida läbi lõike- või ühenduskohtade ja põhjustada materjali (nt melamiini) pundumist. Peamine soovitus on köögist niiskuse (toiduvalmistamise aurud, nõudepesumasina kuum aur) korralik väljasuunamine õhupuhasti ja ventileerimise kaudu. Samuti tuleb kõik pinnad võimalikult ruttu toidujääkidest puhastada, et plekid ei imenduks. Pea meeles, et söövitavad puhastusvahendid (kõik vahendid, mis sisaldavad lahustit ja/või kunstlikke vaike) ei ole köögi puhastamiseks sobilikud.

Käepidemete õige hooldus
Käepidemete puhastamisel väldi aineid, kuhu on lisatud lahusteid või mis kahjustavad alumiiniumit. Äädikapõhised puhastusvahendid ja tooted, mis sisaldavad rauaosakesi, võivad jätta püsivaid kahjustusi. Kui kasutad tooteid, kus puudub täpne info ainete sisalduse kohta, siis katseta seda esmalt väikesel pinnal, et võimaliku kahjustuse oht oleks minimaalne. Käepidemed ja uksehinged ei ole mõeldud lisaraskuste kandmiseks.

Pinnad
Meie paigaldatud tööpinnad on kõik kõrgekvaliteediga materjalidest. Kõige laialdasemalt on levinud kõrgsurvelaminaadist tööpinnad, kus sisumaterjal on kaetud vastupidava laminaadiga. Siiski ei ole tööpinnad mõeldud lõikelauana kasutamiseks, sest noad jätavad pinnale püsiva kahjustuse. Savist pottide ja raskete või terava äärega esemete tööpinnal edasi-tagasi nihutamine võib jätta kriimustusi. Sellised kahjustusi ei saa pidada materjali defektiks. Tööpindu tuleks alati puhastada niiske ja pehme lapiga. Raskemate plekkide jaoks võib kasutada kergeid puhastusvahendeid või pesupesemisgeeli. Kui tekib vajadus, siis ka leotamine on lubatud puhastusviis. Leotamine ei ole lubatud täispuidust tööpindadel.

Tööpinna ühenduskohtade ligidale ei tohiks kunagi jätta veeloike, need tuleb koheselt kuivatada, et vältida materjali pundumist. Pea meeles, et seebine vesi voolab kiiremini kui lihtsalt puhas vesi.

Ära aseta tulist potti või panni otse tööpinnale. Kasuta alati kuumaalust, sest kuumus kahjustab pinda püsivalt, ükskõik kui lühiajalisest kuuma potti seal peal hoitakse. Erandiks on keraamilised kivipinnad, mis ei karda kuumust ja kuhu on ka kriimude tekitamine pea võimatu.

Kui tööpinna serv on tehtud täispuidust, siis nõuab see rohkem tähelepanu ja hoolt. Püüa vältida raskete esemete asetamist või tugevaid lööke vastu tööpinna serva.

Kööginõude või söögiriistade löögid vastu serva võivad jälje jätta. Võimalike kahjustuste eemaldamiseks tuleb kasutada õigeid töövõtteid (uuesti lakkida, parandada vms).

Puidust ja värvitud paneelid (täispuit või spoon )
Puit on elav materjal, mille tekstuur ja värv ajas varieerub. On täiesti normaalne, et kokkupuutel valgusega puidu värv muutub ja selle kohta ei ole põhjust mööblifirmale kaebust esitada. Väikesed praod ja värvimuutused on naturaalse puidu loomulik osa. Puidu või spooni pind on kaitstud mitmekordse naturaalse laki kihiga.

Soovitame puhastamiseks kasutada kergelt niisket lappi. Pühi alati puusüü suunas, see aitab mustust paremini kätte saada. Peale niiske lapiga pühkimist, kasuta ka kuiva lappi. Nii ei satu liigne niiskus äärtesse ja nurkadesse. Plekid tuleb eemaldada kohe, kui need tekivad. Ka siin väldi liigselt märja lapi kasutamist.

Puidu puhul on eriti oluline jälgida, et ruumis ei oleks liigset niiskust, mis võib esipaneele paisutada hoolimata pinnale kantud lakikihtidest. Seepärast kasuta toitu valmistades alati õhupuhastajat. Väga oluline on peale söögi valmistamist hoolitseda selle eest, et kõik niisked pinnad saaks kuiva lapiga üle käidud. See aitab vältida võimalikke tulevasi kahjustusi ja materjali pundumist. Muudel juhtudel hoolitse, et ruumid oleks piisavalt ventileeritud.

Sünteetilisest materjalidest esipaneelid
Sünteeskattega esipaneele (nt melamiinist või laminaadist) on kerge puhastada ja võid kasutada tavalisi üldpindade puhastusvahendeid. Ideaalis kasuta siiski pehmet lappi, mis on niisutatud käesooja veega ja kuhu võid lisada ka veidi puhastusvahendit. Ära kasuta poleerimiseks mõeldud vahendeid ega kareda pinnaga svammi.

Tugevad plekid nagu rasva pritsmed, värvi või liimi jäljed, võib eemaldada plastiku jaoks mõeldud puhastusvahendiga. Esmalt soovitame uut puhastusvahendit väikesel alal testida, et veenduda selle sobivuses valitud pinnale. Keelatud on kasutada lahusteid või auruga puhastavaid masinaid.

Sahtlite eemaldamine ja tagasipanek puhastamise jaoks
Alusta sahtlite eemaldamist alati alt üles, st alumine sahtel eemalda kõige esimesena. Välja võetud sahtleid ei tohi ladustada üksteise peale, vaid need tuleb asetada näiteks põrandale kõrvuti. Ava sahtel tervenisti. Haara kätega sahtli mõlemast küljest kinni. Kalluta sahtlit veidi üles ja tõmba enda suunas. Sahtel tuleb üle rullikute ja/või laseb end siinide küljest lahti. Sahtli tagasipanemiseks tõmba mõlemad siinid lõpuni välja ja aseta sahtel nende peale. Lükka sahtel kinni ja kui kuuled klikk heli, siis see tähendab, et sahtel on nüüd lukustunud oma asendisse ja uuesti kasutamiseks valmis.

Klaasist detailid
Väldi lööke vastu klaaspinna nurki, mis võivad põhjustada klaasi purunemise. Hooldades toimi järgnevalt:

  • Mustuse eemaldamiseks klaasist pindadel kasuta piisavas koguses puhast vett. Ära kunagi pühi toidujääke ja muud mustust kuiva lapiga, sest toidujäägi vmt mustuse osakesed võivad pinda kriipida.
  • Kasuta pehmet ja puhast svammi. Sobivad on ka seemisnahast või mikrofiiberkiust lapid.
  • Kasuta kaubanduses müüdavaid neutraalseid puhastusvahendeid või klaasipuhastusvahendeid.
  • Rasva või silikooni jälgede eemaldamiseks võib kasutada etüül või isopropanooli lahusteid. Me ei soovita kasutada happeid või vahendeid, mis sisaldavad fluoriidi ja võivad klaasi kahjustada.
  • Noa või muu terava metallist esemega võid klaasi kriipida ja selle ära rikkuda. Samuti ei või kasutada keraamilise pliidi kraapijaid ega muid sarnaseid tööriistu.
  • Klaasist esipaneele on parim puhastada klaasipuhastusvahendiga (nt sama, mida kasutad peegli puhastamiseks). Pihusta vedelikku klaasile ja pühi pehme lapiga ära. Ära kasuta poleerimisvahendeid, karedat svammi ja lahusteid.

Ülaltoodud tingimuste ning soovituste mittejärgimine, mis põhjustab mööblitoote defekti, on aluseks garantiiteenindusõiguse kaotamisele.